Унаслідок внесення змін до Закону про кондомініуми №634 від 23.06.1965 р. з номером 634 (далі – Закон) у різні дати відбулися зміни в документах, необхідних під час установлення сервітуту кондомініуму/права власності на кондомініум, і в правочинах, що мають бути проведені в реєстрі. У рамках цих змін у різні дати було опубліковано циркуляри та оголошення з метою керівництва практикою у відділах земельного кадастру.
Цей циркуляр покликаний роз’яснити порядок проведення операцій з документами на право власності, що випливають із Закону про кондомініуми, в органах земельної реєстрації загалом.
II-КОНДОМІНІУМ ТА ОРЕНДА КОНДОМІНІУМУ
a) Незалежна секція
Самостійна ділянка – це частина основного нерухомого майна, яка зареєстрована в земельному кадастрі як окреме нерухоме майно, придатне для самостійного використання, що є об’єктом самостійного володіння. У законі йдеться про те, що частини будівлі, такі як поверхи, квартири, офіси, магазини, сховища, підвали, склади тощо, мають бути зареєстровані як самостійні частини, якщо вони придатні для окремого використання.
b) Встановлення кондомініумного сервітуту та кондомініумного права власності в колективних будівлях.
Перелік документів:
– Розташування будівель, спільних місць і об’єктів, спосіб і порядок використання будівель, план розташування, підготовлений відповідно до архітектурного проєкту затвердженої ліцензії на будівництво будівель, таким чином, щоб охопити всі ділянки або парцели в рамках колективної будівлі, згідно з положеннями плану будівництва та планів парцеляції, та затвердженими відповідним органом.
– Архітектурний проєкт, складений архітектором, підписаний власником або співвласниками нерухомості, і затверджений компетентним органом.
– Єдиний план управління для ідентифікації будівель і місць, що входять у сферу дії колективної будівлі.
– Проєкт заявки на будівництво оформляють у процесі затвердження архітектурних проєктів, які надсилають в електронному вигляді в управління земельного кадастру муніципалітети та інші відповідні установи в рамках відповідних(g) загальних керівних принципів.
– Відповідно до стандартів, опублікованих Головним управлінням відповідно до пункту (g), потрібна тривимірна цифрова модель будівлі архітектурного проєкту, яку направляють в управління з оформлення титулу.
– Крім перерахованих вище документів, у разі кондомініуму потрібна ліцензія на будівництво, затверджена і дійсна протягом певного періоду часу (5 місяців), а в разі володіння кондомініумом – сертифікат дозволу на заселення.
Якщо вищезазначені документи подано в повному обсязі, Управління земельного кадастру видає офіційний акт і реєструє сервітут кондомініуму та право власності на кондомініум відповідно до статті 4 глави II цього Загального положення.
2 – Загальні місця в колективних будівлях і Tcscili (офіційна реєстрація)
Місця загального користування в колективній будівлі регулюються таким чином у Законі;
a) Ділянки або незалежні секції в межах колективної будівлі можуть бути розподілені для загального користування та вигоди незалежних секцій у межах колективної будівлі.
У графі декларації ділянок або самостійних секцій, які знаходяться в межах колективної будівлі та є місцями загального користування, виділеними для загального користування всіх самостійних будівель, реєструються номери островів, ділянок і самостійних секцій інших ділянок, що знаходяться в межах колективної будівлі.
У графі декларацій незалежних ділянок, які користуються спільною площею, мають бути зазначені номери ділянки/ або незалежних ділянок, виділених як спільна площа, і ділянки або незалежних ділянок, які використовуються разом з ділянкою або незалежними ділянками.
b) Спільні соціальні та інфраструктурні об’єкти більш ніж однієї будівлі в рамках колективної будівлі вважаються спільним місцем незалежних одиниць, до яких вони відносяться, незалежно від того, на якій ділянці або в якій будові вони розташовані. Спільне місце, згадане тут, може бути посадковим майданчиком для власників кондомініумів на всіх ділянках, власників кондомініумів на одній ділянці або власників кондомініумів на одному блоці в межах колективної будівлі. Ця ситуація має бути зрозуміла з плану ділянки, плану управління або проєкту будівлі. В іншому випадку, якщо в місцях загального користування не було зроблено такого поділу, вони вважаються спільними місцями всіх незалежних одиниць у колективній будівлі, і власники кондомініумів мають тут право власності пропорційно до своїх земельних часток. Зміни в місцях загального користування можливі лише за одностайного голосування власників кондомініумів.